دکتر ربیعی در بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز اعلام کرد: آغاز طرح نهضت ماندگار

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز با اشاره به آغاز طرح نهضت ماندگار به صورت پایلوت در استان البرز اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید تحول در مسایل حمایتی و معیشتی است.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید تصویب لایحه عمومی اجتماعی و حمایت از کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست و زنان بی‌سرپرست است.
وی ادامه داد: وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در یک سال گذشته اقدامات گسترده‌ای را در حوزه حمایتی انجام داده است که نتایج خوبی را در بر داشته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغال معلولان گفت: در گذشته سازمان‌های دولتی موظف بودند که سه درصد از سهمیه استخدام خود را به معلولان اختصاص دهند که با رایزنی‌های صورت گرفته این روند در دوره جدید افزایش یافته است.
دکتر ربیعی با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در بخش اشتغال معلولان گفت: در این زمینه بنا داریم اقدامات خوبی را در حوزه اشتغال معلولان انجام دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همزمان با هفته دولت اجرای طرح نهضت ماندگار بهزیستی در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه اثرات خوبی را داشته است.
وی افزود: با اجرای طرح نهضت ماندگار در استان البرز به صورت پایلوت تا به امروز بالغ بر ۱۰هزار نفر از خانواده‌ها یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص داده شده است.
وی اضافه کرد: از زمان اجرای طرح نهضت ماندگار تا به امروز ۴۰۰ میلیون تومان ماهانه به اعتبارات بهزیستی استان البرز اضافه شده است و بنا داریم این طرح‌ها به صورت کشوری اجرا کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: چنانکه زمینه‌های لازم فراهم شود تا پایان سال ۵ الی ۶ میلیون نفر در طرح اشاره شده مشارکت خواهند داشت.
دکتر ربیعی گفت: اولویت‌های در نظر گرفته شده برای طرح ماندگار در بحث اشتغال توسعه مراجع نگهداری است ضمن اینکه تا دو هفته آینده سامانه سایت طرح نهضت ماندگار بهزیستی رونمایی می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به این سایت اقدام به اختصاص یارانه خود به مددجویان بهزیستی باشند.

 

موسسه امام علی در یک نگاه

علاوه بر این اطلاعات فراموش نکنید که درهای شیرخوارگاه امام علی همه روزه برای عموم خیرین گشوده است .پس کمی از وقت خود را به ما بدهید

زیر نظر
سازمان بهزیستی
کل کشور

با بیش از
590 نفر پرسنل
1500 نیروی خیر

سرپرستی
بیش از 1500 کودک
از ابتدای تاسیس